У Луганській області погрожують життю членів ОВК

25 жовтня 2014
article278.jpg

20 жовтня до Сєвєродонецького міськвідділку МВС надійшла серія заяв від членів ОВК №106 (центр – м. Сєвєродонецьк) і ОВК №112 (центр – м. Рубіжне) щодо погроз їх життю з боку невідомих осіб.

 

Спостерігачам Громадянської Мережі ОПОРА стало відомо, що 18 жовтня до Сєвєродонецького міськвідділу міліції надійшла заява від одного з членів окружної виборчої комісії №112 (від автора – прізвища не публікуватимуться за проханням членів ОВК з ціллю забезпечення безпеки їх життю і здоров’ю), яка знаходиться у м. Рубіжне про те, що на стаціонарний телефон окружної виборчої комісії, від невідомих осіб, на його адресу надходять погрози застосування насилля, якщо він буде приймати участь у засіданні комісії. Даний факт зареєстровано. Проводиться подальша перевірка. Також у телефонній розмові один з членів ОВК №112 дав коментар ОПОРІ (від автора – член ОВК просив не публікувати його ім’я і прізвище для забезпечення безпеки його життя і здоров’я): «Даним фактом займаються правоохоронні органи. Було кілька випадків погроз членам нашого ОВК в один і той же день. Але зараз нас охороняють і погрози більше не надходили.» - розповідає один з членів ОВК №112.

 

Того ж дня до Сєвєродонецького міськвідділу міліції надійшла заява від голови окружної виборчої комісії №106 Юрія Марьїна, про те, що на стаціонарний телефон окружної виборчої комісії, від невідомих осіб, на його адресу надходять погрози застосування насилля, якщо він буде приймати участь у засіданні комісії. Даний факт зареєстровано. Поводиться подальша перевірка. Даний інцідент прокоментував ОПОРІ голова ОВК №106 Юрій Марьїн: «Даним питанням займається міліція. Такий факт був. Подробиць даного інциденту зараз не можу вам розповісти.»

 

Керівник прес-служби Луганського Обласного Управління МВС Тетяна Погукай підтвердила ОПОРІ інформацію, що за фактами погроз життю членів ОВК №106 і ОВК №112 відкрито кримінальну справу і проводиться розслідування правоохоронцями. Тетяна Погукай також зазначила, як тільки будуть результати за даною справою, громадськість буде проінформована про це.

 

Громадянська Мережа ОПОРА нагадує, що погроза життю іншої людини передбачає кримінальну відповідальність згідно ст. 129 п.1 Кримінального Кодексу України: «1. Погроза вбивством, якщо були реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози, карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років.

 

Детальніше:

Олексій Кормілецький, координатор громадського спостереження за виборами до Верховної Ради України 2014 в Луганській обл.
тел.: +380502752808

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Повідомити про порушення на виборах

Стати волонтером на виборах

Горячая линия для избирателей