"Національні дебати": враження кандидатів

22 травня 2014
article146.jpg

"Національні дебати" на Першому Національному тривають, і вже завтра о 19:00 в ефірі телеканалу на запитання Інни Москвіної, Зураба Аласанії та гостей студії відповідатимуть Юлія Тимошенко, Сергій Тігіпко та Валерій Коновалюк. 


 

Випробування запитаннями від громадськості в "Національних дебатах" уже пройшли 17 кандидатів у Президенти України, тому ми поцікавилися їх думками про проект. Отож, до вашої уваги – думки кандидатів-учасників про "Національні дебати".

 

Анатолій Гриценко: "Перша чарка, та не колом". Я думаю, "Національні дебати" вдалися. Звісно, дебатів як таких не було, адже класичні дебати – це зіткнення один з одним, різні позиції. Тут були питання людей, якими перевірялася готовність швидко зреагувати і відповісти переконливо. Наскільки вдалося – це люди оцінять. Та в "Національних дебатах" люди мали можливість почути різні думки, різні відповіді на одні й ті самі питання".

 

Ольга Богомолець: "Ці дебати робились, мабуть, для того, щоб люди могли краще пізнати кандидатів".

Олександр Клименко: "Я вважаю, це не поле бою – це майданчик для відвертого спілкування. Тому я щиро вдячний Першому Національному за ідею проведення таких дебатів між кандидатами. Ми не просто познайомились, ми почули одне одного, ми донесли до наших виборців, з чим ми до них ідемо і з якими програмами".

 

Петро Порошенко: "Це було чесно, це було щиро, це було професійно".

 

Зорян Шкіряк: "Національні дебати" – це хороший старт. У майбутньому саме такі дебати давали би можливість людям зрозуміти і краще відчути того кандидата, якого вони готові підтримати на підсвідомому рівні. Або ж навпаки – змінити ставлення до того чи іншого кандидата, враховуючи саме його участь у таких теледебатах".

 

Василь Цушко: "Національні дебати" Першого – це не класичні дебати. Це, скажімо, публічне інтерв’ю у присутності своїх колег чи конкурентів, але хороше ноу-хау для Першого Національного. Гарне починання, бо воно публічне, відкрите. Гадаю, дебати будуть цікавішими між тими кандидатами, які пройдуть у другий тур".

 

Олег Тягнибок: "Вважаю дуже позитивним, що в нас нарешті в Україні з’явились якісь реальні демократичні принципи ведення виборчої кампанії. Започатковане велике діло. Дуже цікавий формат – оці жорсткі постійні запитання, коли кандидат у Президенти постійно повинен бути в тонусі й бути готовим відповідати. Хоча вже в наступних дебатах, можливо, варто запровадити додаткові можливості дебатувати між кандидатами. Це було б цікавіше. Хоча я думаю, що картинка є дуже динамічною, цікавою, то людям, напевно, такий формат дивитися цікаво".

 

Володимир Саранов: "Що стосується дебатів… Вони дуже корисні для кандидатів у Президенти. Я думаю, аналогічні дебати можна буде робити для якихось парламентських виборів. Якщо оцінювати організацію цих дебатів за п’ятибальною системою, я би поставив 5 із плюсом".

 

Вадим Рабинович: "Мене запитували – я відповів. Наскільки задоволені моїми відповідями люди, я не знаю. Дуже добре, коли є можливість донести свою думку".

 

Микола Маломуж: "Формат цікавий. Дійсно, частину проблем ми змогли обговорити, але в класичному варіанті це не дебати, це – питання-відповіді. Хто більш повно подасть своє бачення – це позитив. Але щоб у реальній дискусії показати, хто більш підготовлений, хто може розкрити у всіх вимірах свою програму, як він буде діяти практично – таких дебатів недостатньо".

 

Василь Куйбіда: "Добра ініціатива. Я обома руками її підтримую, я аплодую цій ініціативі. Щодо покращення процесу – вдосконаленню меж немає, але про це хай скажуть професіонали. Я вдячний Першому каналу, ініціаторам проекту – вони дали мені можливість поспілкуватися з громадянами України, висловити свої думки з того чи іншого приводу".

 

Дмитро Ярош: "Демократичний процес передбачає проведення дебатів, і це добре, коли кандидати у президенти можуть висловити свою позицію. Таких дебатів треба робити побільше, бо в людей тоді буде право вибору".

 

Ренат Кузьмін: "Все було добре. Атмосфера, як ви бачили, була дружелюбна, конструктивна. Все було досить виважено".

 

Олег Ляшко: "Я вважаю, що дуже правильний формат. Ці дебати вкрай необхідні. Хотілося би, звичайно, щоб було більш полемічно, бо просто відповідати на питання – це нецікаво. Я думаю, що людям було би цікавіше бачити зіткнення думок, зіткнення ідей, зіткнення поглядів".

 

Перший Національний запрошує своїх глядачів долучитися до перегляду сьомого, заключного випуску "Національних дебатів", щоби почути відповіді ще трьох кандидатів на найгостріші запитання. Шість попередніх випусків проекту можна переглянути на сайті Першого Національного у розділі "Відео. Національні дебати".

 

Нагадаємо, проект "Національні дебати" Перший Національний підготував спільно з МГО "Інтерньюз-Україна", "Hromadske.tv", фундацією "Суспільність" та ГО "Центр UA" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". 

 

1tv.com.ua

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Повідомити про порушення на виборах

Стати волонтером на виборах

Горячая линия для избирателей