Дослідження Руху ЧЕСНО: серед помічників депутатів 18 екс-конкурентів

12 лютого 2015

Станом на 9 лютого відоміпрізвища 3715 помічників-консультантів чинних народних депутатів України; з них 609 є держслужбовцями, на контракті за сумісництвом працевлаштовано 34 людини, на постійній основі працюють 474 помічника. Переважну більшість помічників (2598 або 70%) залучено на громадських ​засадах. Абсолютним рекордсменом за кількістю помічників є Михайло Ланьо з депутатської групи «Воля народу», серед його 28 помічників є двоє дітей Михайла Івановича - Михайло Михайлович, та Павла Ніколетта Михайлівна. На відміну від нього, 11 депутатів мають лише по одному помічнику. В середньому команди народних депутатів налічують 9 помічників-консультантів.

 

 

Про це свідчать результати дослідження доступної на сайті Верховної Ради України інформації пропомічників народних депутатів VIII скликання, яке провів Рух ЧЕСНО.


В цілому,щонайменше 19 депутатів заручилися допомогою своїх родичів, які мають статус їхпомічників. Втім, знайшлася робота не лише для членів сімей парламентарів, алей для екс-конкурентів депутатів-мажоритарників: 15 депутатів «явили милість»переможеним опонентам, надавши їм статус своїх помічників. Показовою є практикадепутата VI, VII та VIII cкликань Василя Петьовки: потягом трьох скликань вінкористується послугами помічника-консультанта, з яким конкурував на виборах у 2012 та 2014 роках.

 

Середпомічників депутатів - 2577 чоловіків та 1138 жінок. Прикметно, що наоплачуваній роботі працює приблизно рівна кількість чоловіків та жінок: 569 та548 відповідно. Серед парламентських фракцій найбільший відсоток жінок допомагаєдепутатам від Об’єднання «Самопоміч», найменший - членам фракції «Воля Народу».

 

 

«В парламенті VI скликання деяких помічників депутатів зневажливоназивали "всюдиходами", оскільки посвідчення помічника дозволяло їм зловживативласними повноваженнями для вирішення персональних питань. Ми хочемо повернутидовіру до професійності команд помічників-консультантів чинних депутатів іперший крок для цього зроблено - список помічників вперше оприлюднено на сайтіпарламенту для самостійного вивчення виборцями», - наголосила учасниця РухуЧЕСНО Інна Борзило.

 

Юрист Інституту Медіа Права Галина Чижик, зазначає, що закон наділяєпомічників досить широкими повноваженнями: «Посвідченняпомічника-консультанта народного депутата відкриває практично усі двері, а тіпомічники, які перебувають на державній службі, взагалі прирівнюються у статусідо спеціалістів Кабміну. Щороку на оплату праці помічників із коштівдержбюджету витрачається понад 100 млн гривень. Саме тому громадськість маєправо знати: хто вони, помічники народних депутатів», - переконанаекспертка.


Рух ЧЕСНО продовжить дослідженнясписків помічників-депутатів народних депутатів та закликає парламентарівсамостійно розкривати інформацію про свої команди, що сприятиме більш тіснійвзаємодії з виборцями. «Вжезараз очевидно, що для підвищення довіри до роботи Верховної Ради необхіднопублікувати не лише прізвища помічників, але й дані про їх освіту, досвід, такомпетенції, наявність конфліктів інтересів та родинних зв’язків», - резюмувавкоординатор Руху ЧЕСНО Андрій Круглашов.


Дослідження помічників-консультантівнародних депутатів України здійснено учасниками Руху ЧЕСНО в рамках кампаніїперсонального моніторингу доброчесності парламентарів VIII скликання «Чесна Рада». Висновки РухуЧЕСНО ґрунтуються на інформації, оприлюдненій на офіційному сайті ВерховноїРади України та відомостях, наданих народними депутатами на звернення РухуЧЕСНО та є оціночнимисудженнями, які не підлягають доведенню. Усі результати дослідженнядоступні на офіційному сайті Руху www.chesno.org.


 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Повідомити про порушення на виборах

Стати волонтером на виборах

Горячая линия для избирателей